APIE JOGĄ VYRAMS

Kažkodėl manoma, kad joga yra dažna merginų dalis. Ypač mūsų šalyje: dauguma instruktorių yra moterys, eikite į bet kurią klasę — ant kilimėlių pamatysite 10-20 merginų ir gerai, jei yra pora vyrų. Tačiau toks pasiskirstymas egzistuoja ir kitose šalyse.

Tuo pačiu metu joga iš pradžių buvo vyriška praktika, tūkstančius metų ja užsiimdavo daugiausia vyrai. Net terminai, kuriais vis dar vadinami praktikai, yra vyriški – jogas arba jogas. Tik XXI amžiuje atsirado tokie žodžiai kaip „yogini“ ir biseksualus „yozhik“.

Be to, senoviniai jogos paminklai, datuojami trečiąjį ar ketvirtąjį tūkstantmetį prieš Kristų, liudija apie vyrų dominavimą praktikose. Tai meditacinėse pozose sustingusios žmonių, Budos, Šivos ir kitų dievybių figūrėlės. Nesunku atspėti, kad visose skulptūrose vaizduojami vyrai.

 

Tai nenuostabu: joga reikalauja didelių fizinių (ir dvasinių) jėgų, ištvermės, susitvardymo, ramybės, susikaupimo. Tegul feminizmo atstovės mums atleidžia, tačiau būtent šios savybės apibūdina idealius vyrus Vasario 23-osios sveikinimo atvirukuose.

Būtų keista sakyti, kad jogą vyrai išrado vyrams. Greičiausiai taip nėra, nes joga aiškiai buvo išrasta ne tik lyčių karo kurstymui, o kitiems tikslams. Tiksliau pasakyti neįmanoma, daugiau nei penkis tūkstančius metų neišliko nė vieno teiginio apie lytinę diskriminaciją jogoje, jei tokių buvo (kas mažai tikėtina).

Tačiau faktas išlieka faktas, kad ilgą laiką daugiausia „bėgo“ vyrai.

Tai kodėl dabar moterys labiau domisi joga? Atsakymas paprastas: šalyse, kuriose joga ilgą laiką nebuvo žinoma (SSRS pradžioje ji buvo visiškai uždrausta dėl ideologinių priežasčių), iki šiol apie tai iki galo nežino. Rusų vyrai mano, kad tai moteriška kūno rengybos forma, nes jiems atrodo, kad tai sėdėjimas lotoso pozoje, meditacija (kas tai per?), Kalbėjimas apie kai kurias čakras ir harmoniją su pasauliu.

Žinoma, tokia joga atrodo nuobodi ir labiau panaši į būrelį tiems, kurie nori sėdėti tyloje sukryžiavę kojas. Vyrui, atvirkščiai, reikia kažko įdomesnio: trūktelėti štangą, apversti nemenką padangą, kraštutiniu atveju pasiųsti ką nors į nokautą. Tiesą sakant, joga yra visavertė viso kūno treniruotė, tuo tarpu ji vienodai sunki ir vyrams, ir moterims.

 

Joga yra oficiali sporto šaka su sudėtingais kompleksais, jėgos apkrovomis ir įvairiomis praktikomis. Pavyzdžiui, ashtanga vinyasa joga yra sunki dinamiškos jėgos praktika arba gana jauna jėgos jogos kryptis – kaip rodo pavadinimas, tai jėgos kompleksas, lavinantis raumenis.

JAV, Kanadoje ir Australijoje joga tarp vyrų kur kas populiaresnė nei pas mus. Profesionalūs regbininkai, futbolininkai ir ledo ritulio žaidėjai reguliariai įtraukia jogos užsiėmimus į savo treniruočių programą – tai didina ištvermę, jėgą, stiprina pagrindinius raumenis ir suteikia palengvėjimo kūno raumenims.

Stereotipus taip pat skatina moterų aistra tokiam fitneso tipui. Kaip užburtas ratas: „O kad aš eisiu į jogą, ten tik moterys“.

Vyrai taip pat dažnai gėdijasi, kad lieknos gražuolės socialiniuose tinkluose lengvai meta kojas per galvą ir apskritai stebina plastika bei lankstumu. Tuo pačiu stipriosios lyties atstovus glumina tai, kad mokykloje grindis pasiekdavo ištiesintais keliais, o sėdėdavo ant špagato… apskritai niekada nesėdėjo. Jie pamiršta svarbiausią dalyką: norint eiti į jogą, nereikia siekti grindų – norint pasiekti grindis, reikia eiti į jogą.

Tempimas, įvairios asanos, balansavimo, kvėpavimo pratimai – tikra rimta treniruotė. Skirtumas nuo to paties crossfit yra tas, kad nėra galingo adrenalino antplūdžio, didelio testosterono lygio poreikio ir galimybės sprogdinti visas jėgas. Joga moko dar vieno fizinio tobulėjimo aspekto: glaudesnio proto ir kūno ryšio užmezgimo, harmonijos, gebėjimo geriau jausti kiekvieną raumenį, valdyti save.

Be to sunku tobulėti kitose sporto šakose. Pridėkite plastiškumo (tempimo) ir šerdies stiprinimo treniruotes, ir joga bus gera pagalba bet kuriam sportininkui. Be to, jogos treniruotės kartais priverčia prakaituoti – ne visas pozas taip paprasta užimti, pradedantiesiems tai gali lengvai sumažinti raumenis nuo bet kokio ilgo buvimo asanoje.

Jei jūsų fitneso tikslas yra pasiekti gerą fizinę formą be fanatizmo ir svajonių apie didžiulius bicepsus, jogos gali pakakti. Pavyzdžių ieškoti nereikia, tiesiog pažiūrėkite į instruktorius vyrus socialiniuose tinkluose. Jie turi gerai ištemptus raumenis, ant preso yra kubelių, visos galūnės harmoningai išvystytos be kojų ir nugaros dienų. Nustebsite, kai suprasite, kiek fizinių jėgų reikia norint išlaikyti taisyklingas vertikalias ar apverstas asanas, kiek energijos reikalaujantis sukimas, balansai ir stovėjimas ant galvos bei stovėjimas ant rankų.

 

Net neverta sakyti, kad joga yra visiškas kūno rengybos pakaitalas traumų patyrusiems ar vyresniems žmonėms. Esame tikri, kad jau žinote, kad joga yra pavaldi bet kokio amžiaus ir sveikatos būklėms.

Back to Top